2008 Eurovision Şarkısı

Author: admin

İşte Türkiye’yi Eurovision’da temsil edecek şarkı

Mor ve Ötesi’nin ‘Deli’si beğenildi BORA BAĞCIBAŞI Mor ve Ötesi grubu, Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da 20-24 Mayıs tarihlerinde ‘üncüsü düzenlenecek Eurovision Şarkı Yarışması’nda Türkiye’yi “Deli” adlı şarkıyla temsil edecek. Seçici kurulun 3 beste arasından belirlediği eser, dün akşam TRT Tepebaşı Stüdyoları’nda açıklandı.
Mor ve Ötesi grubu, basın toplantısının ardından şarkıyı yorumladı. Şarkıyı hem playback hem de canlı olarak sunan grup, ayrıca stüdyodaki seyircilere küçük bir konser verdi. Grubun solisti Harun Tekin, “Başından beri TRT yöneticileriyle uyum içerisindeydik.
Biz Eurovision’da şarkımızı kendi tarzımızı koruyarak ifade edeceğimizi belirttik. Deli’nin dışındaki diğer 2 parçayı da zamanı gelince sunacağız” dedi. Şarkının Türkçe olmasıyla ilgili olarak da, “Şarkıyı İngilizce veya Almanca da söyleyebilirdik. Ama Türkçe olmasıyla iyi veriler elde edeceğimizi düşünüyoruz” dedi.
Yaşanabilecek olumsuzluğun ancak sahnede setin devrilmesi veya benzeri şeyler olmasıyla olacağını belirten grup, “Deli parçasını yarışmadan önce insanların dinlemesini sağlayıp promosyonunu yapacağız. Büyük veya küçük çapta turne olabilir. Değişen eleme sistemine göre şarkıyı önceden insanlara duyurmanın faydası var” dedi.

YouTube Preview Image

İşte şarkının sözleri…

Aranıyor sahibi ruhumun.
Tam yerine mi düştüm.
Direniyor faili tutkunun.
Kızmış ve küçülmüş.
Aranıyor sahibi ruhumun.
Tam yerine mi düştüm.
Direniyor.
Direniyor.
Direniyor…
Beni büyütün.
Ağlatmayın.
Sevginiz nerede.
Övündüğünüz.
Beni büyütün.
Ağlatmayın.
Sahte düşlerle.
Oyalamayın Bir yanım akıllı, bir yanım deli.
Dört yanım akıllı, bir yanım deli.
Herkes akıllı bir ben deli.
Bir ben deli…
Beni büyütün.
Ağlatmayın.
Sevginiz nerede.
Övündüğünüz.
Beni büyütün.
Ağlatmayın Sahte düşlerle…